mr Bojan Stanivuk

Biografija

Obrazovanje:

Pravni fakultet Novi Sad (2010)

Magistar pravnih nauka, magistarska teza „Prodaja pravnog lica u stečaju“

Pravosudni ispit (2008)

Komisija za polaganje pravosudnog ispita Beograd

Pravni fakultet, Novi Sad (2004)
Diplomirani pravnik, opšta prosečna ocena: 9,93, najbolji student u generaciji;

Zrenjaninska gimnazija (1999)
Diploma “Vuk Karadžić”

Osnovna škola, “dr Jovan Cvijić” Zrenjanin (1995)
Diploma “Vuk Karadžić”

Radno iskustvo:

2004-aktuelno
Fakultet za poslovno pravo, Asistent na predmetima Kompanijsko i Obligaciono pravo

2008-aktuelno

Advokat u advokatskoj kancelariji „Karanović&Nikolić“ Beograd

2006-2008

Advokatski pripravnik u advokatskoj kancelariji „Karanović&Nikolić“ Beograd

2004-2005
NCSC (National Center for State Courts)-USAID „Serbia Rule of Law“ project

Priznanja:

Tokom studija nagrađivan nekoliko puta: kao najbolji student Pravnog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu; kao jedan od deset najboljih studenata prava u Republici u izboru Ministarstva Pravde Republike Srbije; kao jedan od deset najboljih mladih pravnika u Republici Srbiji u izboru udruženja „Mladi Pravnici Srbije“; Nagradom grada Zrenjanina i nizom drugih priznanja.

Oblasti interesovanja:

Privredno pravo uopšte i opšti instituti Obligacionog prava. Posebna oblast interesovanja: Stečajno pravo i prestanak privrednih društava.

Ostalo:

Objavio nekoliko članaka. Govori engleski jezik. Jedan od osnivača udruženja građana „Inicijativa mladih Zrenjanin“.

Poseta studenata Kazneno popravnom zavodu u Požarevcu - Zabeli

zabela1

zabela2

Naš student Milan Mijović dobitnik stipendije za lidera u Svemirskom pravu

MMijovic Photo-150x150Milan Mijović, student doktorskih studija Pravnog fakulteta Union, dobitnik je ovogodišnje prestižne ESL (Emerging Space Leader) stipendije, koju svake godine dodeljuje IAF (International Astronautical Federation). Milan će  na Međunarodnom kongresu astronauta (International Astronautical Congress), koji će se ove godine održati u Jerusalimu, Izrael u periodu od 7. do 18. oktobra izložiti i svoj rad sa temom regulisanja imovinsko-pravnih odnosa u svemiru, i izneti svoje teorije vezane za svemirsko pravo pred međunarodnom zajednicom.
Od početka 2013. godine, Milan je predstavnik za Srbiju međunarodne organizacije SGAC (Space Generation Advisory Council), koja se bavi zastupanjem studenata i mladih eksperata iz oblasti svemirskih nauka, prava i biznisa u saradnji sa Ujedinjenim Nacijama, svemirskim agencijama, industrijama i akademijama.  Tokom 2015. godine, Milan je, kao stručni savetnik srpskog tima, učestvovao u pripremi tima Pravnog fakulteta Union za ovogodišnje takmičenje - Manfred Lachs Space Moot Competition, koje je održano u junu na Pravnom fakultetu Union.

Potpisan protokol o saradnji sa Pravnim fakultetom Univerziteta u Travniku

travnik1-s-mPravni fakultet Univerziteta Union u Beogradu i Pravni Fakultet Univerziteta u Travniku uspostavili su saradnju na naučnom, edukativnom, istraživačkom i kulturnom polju. Dekani fakulteta prof. dr Mensur Kustura i prof. dr Zlatko Stefanović potpisali su dana 19.06.2015. godine, na Pravnom fakultetu Univerziteta Union u Beogradu, Protokol o saradnji. travnik2-s-m

Glavni cilj saradnje je podsticanje istraživanja i obrazovanih pristupa Pravnog fakulteta Univerziteta Union u Beogradu i Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku u okviru njihovih uzajamnih interesa i odnosa između istraživača, asistenata i studenata, kao i prenosa ličnih iskustava na zajedničkim naučnim aktivnostima i omogućavanje zajednočkog korišćenja postignutih rezultata. Protokolom o saradnji ova dva fakulteta ugovorena je akademska razmena kao i razmena studenata I i II stepena studija.

Nas student Goran Komljenovic osvojio studentski turnir u tenisutenis

Goran Komljenovic, apsolvent naseg fakulteta osvojio je studentski teniski turnir u organizaciji Univerzitetskog sportskog saveza, udruzenja teniskih rekreativaca "Recreativo" i fondacije "Podrzi zivot".
Takmicari na turniru su bili podeljeni u tri grupe gde je igrao svako sa svakim, a najbolji iz grupa su se plasirali u polufinale. Goran Komljenovic jos u grupi je pokazao klasu, pobedivsi sve meceve bez izgubljenog seta. Taj trend nastavio je i u polufinalu u kom je pocistio sve svoje protivnike.
O ovome vise na: Link

Paragraf baner