mr Bojan Stanivuk

Biografija

Obrazovanje:

Pravni fakultet Novi Sad (2010)

Magistar pravnih nauka, magistarska teza „Prodaja pravnog lica u stečaju“

Pravosudni ispit (2008)

Komisija za polaganje pravosudnog ispita Beograd

Pravni fakultet, Novi Sad (2004)
Diplomirani pravnik, opšta prosečna ocena: 9,93, najbolji student u generaciji;

Zrenjaninska gimnazija (1999)
Diploma “Vuk Karadžić”

Osnovna škola, “dr Jovan Cvijić” Zrenjanin (1995)
Diploma “Vuk Karadžić”

Radno iskustvo:

2004-aktuelno
Fakultet za poslovno pravo, Asistent na predmetima Kompanijsko i Obligaciono pravo

2008-aktuelno

Advokat u advokatskoj kancelariji „Karanović&Nikolić“ Beograd

2006-2008

Advokatski pripravnik u advokatskoj kancelariji „Karanović&Nikolić“ Beograd

2004-2005
NCSC (National Center for State Courts)-USAID „Serbia Rule of Law“ project

Priznanja:

Tokom studija nagrađivan nekoliko puta: kao najbolji student Pravnog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu; kao jedan od deset najboljih studenata prava u Republici u izboru Ministarstva Pravde Republike Srbije; kao jedan od deset najboljih mladih pravnika u Republici Srbiji u izboru udruženja „Mladi Pravnici Srbije“; Nagradom grada Zrenjanina i nizom drugih priznanja.

Oblasti interesovanja:

Privredno pravo uopšte i opšti instituti Obligacionog prava. Posebna oblast interesovanja: Stečajno pravo i prestanak privrednih društava.

Ostalo:

Objavio nekoliko članaka. Govori engleski jezik. Jedan od osnivača udruženja građana „Inicijativa mladih Zrenjanin“.

Poseta studenata Kazneno popravnom zavodu u Požarevcu - Zabeli

zabela1

zabela2

Pravni fakultet Univerziteta Union je domacin evropske runde takmicenja iz Svemirskog prava koje se odrzava od 01.do 05. juna 2015. godine

ECSL European Centre for Space Law

Pravni fakultet Univerziteta UNION ove godine ce od 01. do 05. juna biti domacin jednog od najuglednijih me?unarodnih moot court takmicenja. Rec je o takmicenju studenata u simulaciji suđenja iz oblasti svemirskog prava.Manfred Lachs Space Law Moot Court Competition je jedno od najprestiznijih svetskih moot court takmicenja koje se vec 22 godine odrzava na cetiri kontinenta sveta (Evropa, Severna Amerika, Afrika i Azija).

Vise informacija o samom takmicenju mozete dobiti na Link

Ekipa studenata naseg fakulteta je po prvi put ucestvovala na ovom renomiranom takmicenju 2014. godine i, uprkos cinjenici da su se takmicili sa daleko iskusnijim kolegama iz Evrope, nasi studenti su se iz Vroclava (Poljska) vratili sa sjajnim rezultatima.

Zbog njihovog velikog interesovanja za ovu oblast prava i velike posvecenosti takmicenju, Evropski centar za svemirsko pravo odlucio je da domacin ovogodisnje evropske runde takmicenja po prvi put bude Srbija i to Pravni fakultet Univerziteta UNION iz Beograda.

Ocekuje se dolazak 18 timova iz cele Evrope kao i me?unarodnih sudija, strucnjaka iz oblasti svemirskog prava koji ce tih pet dana biti gosti naseg grada i ovog fakulteta. Finalne i polufinalne runde ce se odrzati u svecanoj sali Skupstine Republike Srbije. Pobednici evropske runde bice ucesnici svetskog finala koje se u oktobru odrzava u Jerusalimu, Izrael.

Paragraf baner

Baner E glasnik