Međunarodno privatno pravo - obaveštenje za vežbe

Obaveštavaju se studenti IV godine koji pohađaju vežbe iz predmeta Međunarodno privatno pravo da za vežbe koje će se održati 28. novembra treba pripremiti materiju iz udžbenika –  od stranice 95. o opštim institutima međunarodnog privatnog prava (uzvraćanje i upućivanje, mobilni sukob zakona, prethodno pitanje, klauzula odstupanja, izigravanje zakona, reciprocitet, retorzija, norme neposredne primene) te Odeljak 9. (Nadležno pravo za statusne odnose) i Odeljak 10. (Nadležno pravo za porodične odnose), zaključno sa stranicom 139. Radi se o materiji koja je već obrađena na predavanjima.

Rukovodilac vežbi

dr Ana Knežević Bojović

Datum poslednje izmene četvrtak, 24 novembar 2011 09:35

Poseta studenata Kazneno popravnom zavodu u Požarevcu - Zabeli

zabela1

zabela2

Pravni fakultet Univerziteta Union je domacin evropske runde takmicenja iz Svemirskog prava koje se odrzava od 01.do 05. juna 2015. godine

ECSL European Centre for Space Law

Pravni fakultet Univerziteta UNION ove godine ce od 01. do 05. juna biti domacin jednog od najuglednijih me?unarodnih moot court takmicenja. Rec je o takmicenju studenata u simulaciji suđenja iz oblasti svemirskog prava.Manfred Lachs Space Law Moot Court Competition je jedno od najprestiznijih svetskih moot court takmicenja koje se vec 22 godine odrzava na cetiri kontinenta sveta (Evropa, Severna Amerika, Afrika i Azija).

Vise informacija o samom takmicenju mozete dobiti na Link

Ekipa studenata naseg fakulteta je po prvi put ucestvovala na ovom renomiranom takmicenju 2014. godine i, uprkos cinjenici da su se takmicili sa daleko iskusnijim kolegama iz Evrope, nasi studenti su se iz Vroclava (Poljska) vratili sa sjajnim rezultatima.

Zbog njihovog velikog interesovanja za ovu oblast prava i velike posvecenosti takmicenju, Evropski centar za svemirsko pravo odlucio je da domacin ovogodisnje evropske runde takmicenja po prvi put bude Srbija i to Pravni fakultet Univerziteta UNION iz Beograda.

Ocekuje se dolazak 18 timova iz cele Evrope kao i me?unarodnih sudija, strucnjaka iz oblasti svemirskog prava koji ce tih pet dana biti gosti naseg grada i ovog fakulteta. Finalne i polufinalne runde ce se odrzati u svecanoj sali Skupstine Republike Srbije. Pobednici evropske runde bice ucesnici svetskog finala koje se u oktobru odrzava u Jerusalimu, Izrael.

Paragraf baner

Baner E glasnik