Međunarodno privatno pravo - obaveštenje za vežbe

Obaveštavaju se studenti IV godine koji pohađaju vežbe iz predmeta Međunarodno privatno pravo da za vežbe koje će se održati 28. novembra treba pripremiti materiju iz udžbenika –  od stranice 95. o opštim institutima međunarodnog privatnog prava (uzvraćanje i upućivanje, mobilni sukob zakona, prethodno pitanje, klauzula odstupanja, izigravanje zakona, reciprocitet, retorzija, norme neposredne primene) te Odeljak 9. (Nadležno pravo za statusne odnose) i Odeljak 10. (Nadležno pravo za porodične odnose), zaključno sa stranicom 139. Radi se o materiji koja je već obrađena na predavanjima.

Rukovodilac vežbi

dr Ana Knežević Bojović

Datum poslednje izmene četvrtak, 24 novembar 2011 09:35

Profesorka Violeta Beširević, održala je predavnje na Pravnom fakultetu Univerziteta u Lisabonu, 29.04. 2016. godine na temu: Donaciija organa nakon eutanazije: pravni aspekti