FOND „MARKO MILOVIĆ“ I NAGRADA „MARKO KECMAN“ 2012

Fond „Marko Milović“ dodeljuje svake godine, u oktobru mesecu, novčanu nagradu  studentkinji/studentu za najbolji pisani rad iz oblasti Saobraćajnog prava, O najboljem radu odlučuje Komisija.

Marko Milović, iz Nikšića, rođen je 13. juna 1982. godine, a tragično preminuo 17. februara 2008. godine. Bio je apsolvent Pravnog fakulteta Univerziteta Union u Beogradu. Poslednji uspešno položeni ispit Marka Milovića bio je iz Saobraćajnog prava.

Nagrada „Marko Kecman“ dodeljuje se, u novčanom iznosu, svake godine, u oktobru mesecu, najboljoj studentkinji/studentu iz oblasti Osnovi prava sa ljudskim pravima. O najboljoj studentkinji/studentu odlučuje Komisija.

Marko Kecman bio je najuspešniji student iz ove oblasti.

Marko Kecman, iz Beograda, rođen je 26. maja 1987. godine, a preminuo je od teške bolesti 22. februara 2010. godine. Bio je student prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta Union u Beogradu.

Konkurs Fond Marko Milovic 2011-12 god

Prijava na konkurs

Datum poslednje izmene utorak, 25 septembar 2012 16:34

Poseta studenata Kazneno popravnom zavodu u Požarevcu - Zabeli

zabela1

zabela2

Pravni fakultet Univerziteta Union je domacin evropske runde takmicenja iz Svemirskog prava koje se odrzava od 01.do 05. juna 2015. godine

ECSL European Centre for Space Law

Pravni fakultet Univerziteta UNION ove godine ce od 01. do 05. juna biti domacin jednog od najuglednijih me?unarodnih moot court takmicenja. Rec je o takmicenju studenata u simulaciji suđenja iz oblasti svemirskog prava.Manfred Lachs Space Law Moot Court Competition je jedno od najprestiznijih svetskih moot court takmicenja koje se vec 22 godine odrzava na cetiri kontinenta sveta (Evropa, Severna Amerika, Afrika i Azija).

Vise informacija o samom takmicenju mozete dobiti na Link

Ekipa studenata naseg fakulteta je po prvi put ucestvovala na ovom renomiranom takmicenju 2014. godine i, uprkos cinjenici da su se takmicili sa daleko iskusnijim kolegama iz Evrope, nasi studenti su se iz Vroclava (Poljska) vratili sa sjajnim rezultatima.

Zbog njihovog velikog interesovanja za ovu oblast prava i velike posvecenosti takmicenju, Evropski centar za svemirsko pravo odlucio je da domacin ovogodisnje evropske runde takmicenja po prvi put bude Srbija i to Pravni fakultet Univerziteta UNION iz Beograda.

Ocekuje se dolazak 18 timova iz cele Evrope kao i me?unarodnih sudija, strucnjaka iz oblasti svemirskog prava koji ce tih pet dana biti gosti naseg grada i ovog fakulteta. Finalne i polufinalne runde ce se odrzati u svecanoj sali Skupstine Republike Srbije. Pobednici evropske runde bice ucesnici svetskog finala koje se u oktobru odrzava u Jerusalimu, Izrael.

Paragraf baner

Baner E glasnik