FOND „MARKO MILOVIĆ“ I NAGRADA „MARKO KECMAN“ 2012

Fond „Marko Milović“ dodeljuje svake godine, u oktobru mesecu, novčanu nagradu  studentkinji/studentu za najbolji pisani rad iz oblasti Saobraćajnog prava, O najboljem radu odlučuje Komisija.

Marko Milović, iz Nikšića, rođen je 13. juna 1982. godine, a tragično preminuo 17. februara 2008. godine. Bio je apsolvent Pravnog fakulteta Univerziteta Union u Beogradu. Poslednji uspešno položeni ispit Marka Milovića bio je iz Saobraćajnog prava.

Nagrada „Marko Kecman“ dodeljuje se, u novčanom iznosu, svake godine, u oktobru mesecu, najboljoj studentkinji/studentu iz oblasti Osnovi prava sa ljudskim pravima. O najboljoj studentkinji/studentu odlučuje Komisija.

Marko Kecman bio je najuspešniji student iz ove oblasti.

Marko Kecman, iz Beograda, rođen je 26. maja 1987. godine, a preminuo je od teške bolesti 22. februara 2010. godine. Bio je student prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta Union u Beogradu.

Konkurs Fond Marko Milovic 2011-12 god

Prijava na konkurs

Datum poslednje izmene utorak, 25 septembar 2012 16:34

Poseta studenata Kazneno popravnom zavodu u Požarevcu - Zabeli

zabela1

zabela2

Naš student Milan Mijović dobitnik stipendije za lidera u Svemirskom pravu

MMijovic Photo-150x150Milan Mijović, student doktorskih studija Pravnog fakulteta Union, dobitnik je ovogodišnje prestižne ESL (Emerging Space Leader) stipendije, koju svake godine dodeljuje IAF (International Astronautical Federation). Milan će  na Međunarodnom kongresu astronauta (International Astronautical Congress), koji će se ove godine održati u Jerusalimu, Izrael u periodu od 7. do 18. oktobra izložiti i svoj rad sa temom regulisanja imovinsko-pravnih odnosa u svemiru, i izneti svoje teorije vezane za svemirsko pravo pred međunarodnom zajednicom.
Od početka 2013. godine, Milan je predstavnik za Srbiju međunarodne organizacije SGAC (Space Generation Advisory Council), koja se bavi zastupanjem studenata i mladih eksperata iz oblasti svemirskih nauka, prava i biznisa u saradnji sa Ujedinjenim Nacijama, svemirskim agencijama, industrijama i akademijama.  Tokom 2015. godine, Milan je, kao stručni savetnik srpskog tima, učestvovao u pripremi tima Pravnog fakulteta Union za ovogodišnje takmičenje - Manfred Lachs Space Moot Competition, koje je održano u junu na Pravnom fakultetu Union.

Potpisan protokol o saradnji sa Pravnim fakultetom Univerziteta u Travniku

travnik1-s-mPravni fakultet Univerziteta Union u Beogradu i Pravni Fakultet Univerziteta u Travniku uspostavili su saradnju na naučnom, edukativnom, istraživačkom i kulturnom polju. Dekani fakulteta prof. dr Mensur Kustura i prof. dr Zlatko Stefanović potpisali su dana 19.06.2015. godine, na Pravnom fakultetu Univerziteta Union u Beogradu, Protokol o saradnji. travnik2-s-m

Glavni cilj saradnje je podsticanje istraživanja i obrazovanih pristupa Pravnog fakulteta Univerziteta Union u Beogradu i Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku u okviru njihovih uzajamnih interesa i odnosa između istraživača, asistenata i studenata, kao i prenosa ličnih iskustava na zajedničkim naučnim aktivnostima i omogućavanje zajednočkog korišćenja postignutih rezultata. Protokolom o saradnji ova dva fakulteta ugovorena je akademska razmena kao i razmena studenata I i II stepena studija.

Nas student Goran Komljenovic osvojio studentski turnir u tenisutenis

Goran Komljenovic, apsolvent naseg fakulteta osvojio je studentski teniski turnir u organizaciji Univerzitetskog sportskog saveza, udruzenja teniskih rekreativaca "Recreativo" i fondacije "Podrzi zivot".
Takmicari na turniru su bili podeljeni u tri grupe gde je igrao svako sa svakim, a najbolji iz grupa su se plasirali u polufinale. Goran Komljenovic jos u grupi je pokazao klasu, pobedivsi sve meceve bez izgubljenog seta. Taj trend nastavio je i u polufinalu u kom je pocistio sve svoje protivnike.
O ovome vise na: Link

Paragraf baner