PočetnaStudentiObaveštenjaOpštaFOND „MARKO MILOVIĆ“ I NAGRADA „MARKO KECMAN“ 2012

FOND „MARKO MILOVIĆ“ I NAGRADA „MARKO KECMAN“ 2012

Fond „Marko Milović“ dodeljuje svake godine, u oktobru mesecu, novčanu nagradu  studentkinji/studentu za najbolji pisani rad iz oblasti Saobraćajnog prava, O najboljem radu odlučuje Komisija.

Marko Milović, iz Nikšića, rođen je 13. juna 1982. godine, a tragično preminuo 17. februara 2008. godine. Bio je apsolvent Pravnog fakulteta Univerziteta Union u Beogradu. Poslednji uspešno položeni ispit Marka Milovića bio je iz Saobraćajnog prava.

Nagrada „Marko Kecman“ dodeljuje se, u novčanom iznosu, svake godine, u oktobru mesecu, najboljoj studentkinji/studentu iz oblasti Osnovi prava sa ljudskim pravima. O najboljoj studentkinji/studentu odlučuje Komisija.

Marko Kecman bio je najuspešniji student iz ove oblasti.

Marko Kecman, iz Beograda, rođen je 26. maja 1987. godine, a preminuo je od teške bolesti 22. februara 2010. godine. Bio je student prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta Union u Beogradu.

Konkurs Fond Marko Milovic 2011-12 god

Prijava na konkurs

Datum poslednje izmene utorak, 25 septembar 2012 16:34

Vojin slika by A. Anđić

Foto: A. Anđić

In memoriam

Vojin Dimitrijević

(1932 - 2012)

U znak sećanja na našeg profesora
Vojina Dimitrijevića, objavljujemo njegov
govor sa svečanog otvaranja akademske
godine 2011/2012.

Vojin Dimitrijević - Zašto studirati pravo?

Neka reči profesora Dimitrijevića budu
i posebna dobrodošlica našim novim
studentima i podsećanje starim na
vrednosti za koje se neprestano valja boriti.

violeta

Profesorka Violeta Beširević

učestvovala je na međunarodnoj konferenicji "Espace public européen : historiographie et méthode" , održanoj na Univerzitetu Pariz-Sorbona, 9-10 oktobra 2014, sa izlaganjem na temu “Legal Norms and Lawyers' Roles in European Public Space Making: Assessing Integration By Adjudication”.

Konferencija je bila posvećena stvaranju evropskog javnog prostora kao preduslovu za smanjenje demokratskog deficita u Evropskoj uniji i dalje jačanje evropskih integracija.

Program konferencije možete preuzeti ovde

Paragraf baner

Baner E glasnik