Pravni zapisi br. 1/2012 – e-izdanje

Postovana koleginice / Postovani kolega,

zadovoljstvo nam je da Vas obavestimo da je na internet stranici casopisa Pravnog fakulteta Univerziteta Union u Beogradu „Pravni zapisi“ dostupan novi broj.

Broj 1/2012 dostupan je na linku: http://www.pravnifakultet.rs/pravni-zapisi/7-about/737-pravni-zapisi-12012.html

SADRŽAJ

ČLANCI
Bogoljub Milosavljević, Načelo podele vlasti u Ustavu i ustavnoj praksi Republike Srbije
Dušan Vranjanac, Odnos zakonskog i precedentnog prava u Engleskoj – neka pitanja
Jelena Volić-Hellbusch, Sudstvo u Trećem rajhu
Rodoljub Šabić, Zaštita prava na slobodan pristup informacijama prema Zakonu o slobodnom pristupu informacijama od javnog značaja
Vladimir V. Vodinelić, Novinarski kodeksi i pravo medija u Srbiji: nedovoljno samodefinisanje

PRAVNE AKTUELNOSTI
Zoran Ivošević, Pravni položaj javnih funkcionera
Slobodan Vukadinović, Sistematika građanskog prava profesora Vodinelića

PRILOZI
Gorаn Đorđević, Diskurs o komandnoj odgovornosti – odgovornost za dela pre sticanja statusa nadređenog
Luka Breneselović, Crtica o infinitivu i analitičkoj konstrukciji u jeziku naših zakona – povodom opravdane kritike profesorke V. Rakić-Vodinelić

PRAVNA PRAKSA
Vida Petrović-Škero, Dužina postupka kao uzrok nastanka štete

STUDENTSKI RADOVI
Dušanka Komnenić, Arhuska konvencija – novi pristup zaštiti životne sredine
Živorad Rašević, Javno pravobranilaštvo između pravosuđa i državne uprave
Danilo Stevandić, Izvršne uredbe predsednika Sjedinjenih Američkih Država

BIBLIOGRAFIJA
Pravna bibliografija – Srbija 2011, priredila Ljiljana Prljinčević

Ranije objavljeni brojevi ,,Pravnih zapisa” su dostupni u elektronskom obliku na linku: http://www.pravnifakultet.rs/pravni-zapisi.html

Časopis se sastoji iz sledećih rubrika: članci, pravne aktuelnosti, prilozi, pravna praksa, prikazi, studentski radovi i bibliografija.

Priloge za naredni broj casopisa Pravni zapisi mozete dostaviti do 20. oktobra 2012. godine sekretarima Redakcije na e-mail adrese: slobodan.vukadinovic@pravnifakultet.rs i Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli. .

Datum poslednje izmene sreda, 11 jul 2012 09:58

Poseta studenata Kazneno popravnom zavodu u Požarevcu - Zabeli

zabela1

zabela2

Naš student Milan Mijović dobitnik stipendije za lidera u Svemirskom pravu

MMijovic Photo-150x150Milan Mijović, student doktorskih studija Pravnog fakulteta Union, dobitnik je ovogodišnje prestižne ESL (Emerging Space Leader) stipendije, koju svake godine dodeljuje IAF (International Astronautical Federation). Milan će  na Međunarodnom kongresu astronauta (International Astronautical Congress), koji će se ove godine održati u Jerusalimu, Izrael u periodu od 7. do 18. oktobra izložiti i svoj rad sa temom regulisanja imovinsko-pravnih odnosa u svemiru, i izneti svoje teorije vezane za svemirsko pravo pred međunarodnom zajednicom.
Od početka 2013. godine, Milan je predstavnik za Srbiju međunarodne organizacije SGAC (Space Generation Advisory Council), koja se bavi zastupanjem studenata i mladih eksperata iz oblasti svemirskih nauka, prava i biznisa u saradnji sa Ujedinjenim Nacijama, svemirskim agencijama, industrijama i akademijama.  Tokom 2015. godine, Milan je, kao stručni savetnik srpskog tima, učestvovao u pripremi tima Pravnog fakulteta Union za ovogodišnje takmičenje - Manfred Lachs Space Moot Competition, koje je održano u junu na Pravnom fakultetu Union.

Potpisan protokol o saradnji sa Pravnim fakultetom Univerziteta u Travniku

travnik1-s-mPravni fakultet Univerziteta Union u Beogradu i Pravni Fakultet Univerziteta u Travniku uspostavili su saradnju na naučnom, edukativnom, istraživačkom i kulturnom polju. Dekani fakulteta prof. dr Mensur Kustura i prof. dr Zlatko Stefanović potpisali su dana 19.06.2015. godine, na Pravnom fakultetu Univerziteta Union u Beogradu, Protokol o saradnji. travnik2-s-m

Glavni cilj saradnje je podsticanje istraživanja i obrazovanih pristupa Pravnog fakulteta Univerziteta Union u Beogradu i Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku u okviru njihovih uzajamnih interesa i odnosa između istraživača, asistenata i studenata, kao i prenosa ličnih iskustava na zajedničkim naučnim aktivnostima i omogućavanje zajednočkog korišćenja postignutih rezultata. Protokolom o saradnji ova dva fakulteta ugovorena je akademska razmena kao i razmena studenata I i II stepena studija.

Nas student Goran Komljenovic osvojio studentski turnir u tenisutenis

Goran Komljenovic, apsolvent naseg fakulteta osvojio je studentski teniski turnir u organizaciji Univerzitetskog sportskog saveza, udruzenja teniskih rekreativaca "Recreativo" i fondacije "Podrzi zivot".
Takmicari na turniru su bili podeljeni u tri grupe gde je igrao svako sa svakim, a najbolji iz grupa su se plasirali u polufinale. Goran Komljenovic jos u grupi je pokazao klasu, pobedivsi sve meceve bez izgubljenog seta. Taj trend nastavio je i u polufinalu u kom je pocistio sve svoje protivnike.
O ovome vise na: Link

Paragraf baner