PočetnaStudentiObaveštenjaOpštaKonkurs za pripravnike u Javnom preduzeću Službeni glasnik

Pravni zapisi br. 1/2012 – e-izdanje

Postovana koleginice / Postovani kolega,

zadovoljstvo nam je da Vas obavestimo da je na internet stranici casopisa Pravnog fakulteta Univerziteta Union u Beogradu „Pravni zapisi“ dostupan novi broj.

Broj 1/2012 dostupan je na linku: http://www.pravnifakultet.rs/pravni-zapisi/7-about/737-pravni-zapisi-12012.html

SADRŽAJ

ČLANCI
Bogoljub Milosavljević, Načelo podele vlasti u Ustavu i ustavnoj praksi Republike Srbije
Dušan Vranjanac, Odnos zakonskog i precedentnog prava u Engleskoj – neka pitanja
Jelena Volić-Hellbusch, Sudstvo u Trećem rajhu
Rodoljub Šabić, Zaštita prava na slobodan pristup informacijama prema Zakonu o slobodnom pristupu informacijama od javnog značaja
Vladimir V. Vodinelić, Novinarski kodeksi i pravo medija u Srbiji: nedovoljno samodefinisanje

PRAVNE AKTUELNOSTI
Zoran Ivošević, Pravni položaj javnih funkcionera
Slobodan Vukadinović, Sistematika građanskog prava profesora Vodinelića

PRILOZI
Gorаn Đorđević, Diskurs o komandnoj odgovornosti – odgovornost za dela pre sticanja statusa nadređenog
Luka Breneselović, Crtica o infinitivu i analitičkoj konstrukciji u jeziku naših zakona – povodom opravdane kritike profesorke V. Rakić-Vodinelić

PRAVNA PRAKSA
Vida Petrović-Škero, Dužina postupka kao uzrok nastanka štete

STUDENTSKI RADOVI
Dušanka Komnenić, Arhuska konvencija – novi pristup zaštiti životne sredine
Živorad Rašević, Javno pravobranilaštvo između pravosuđa i državne uprave
Danilo Stevandić, Izvršne uredbe predsednika Sjedinjenih Američkih Država

BIBLIOGRAFIJA
Pravna bibliografija – Srbija 2011, priredila Ljiljana Prljinčević

Ranije objavljeni brojevi ,,Pravnih zapisa” su dostupni u elektronskom obliku na linku: http://www.pravnifakultet.rs/pravni-zapisi.html

Časopis se sastoji iz sledećih rubrika: članci, pravne aktuelnosti, prilozi, pravna praksa, prikazi, studentski radovi i bibliografija.

Priloge za naredni broj casopisa Pravni zapisi mozete dostaviti do 20. oktobra 2012. godine sekretarima Redakcije na e-mail adrese: slobodan.vukadinovic@pravnifakultet.rs i Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli. .

Datum poslednje izmene sreda, 11 jul 2012 09:58

Rasporedi su podložni izmenama, preporučujemo da ih redovno proveravate.

Seminar će se održati počev od 17. oktobra 2014. godine. Traje tri meseca, sa ukupnim fondom od 187 časova. Nastava će se odvijati petkom od 16.00 i subotom od 9.00 sati. Petkom će se održavati pet, a subotom deset časova, u prostorijama Pravnog fakulteta Univerziteta Union u Beogradu, Novi Beograd, Goce Delčeva 36.

Predavači su: prof. dr Vesna Rakić – Vodinelić, prof. dr Zoran Ivošević, prof. dr Momčilo Grubač, prof. dr dr h.c. Vladimir Vodinelić, Ljubica Milutinović, sudija Vrhovnog kasacionog suda, dr Miodrag Majić, sudija Apelacionog suda u Beogradu, Aleksandar Ivanović, sudija Apelacionog suda u Beogradu, prof. dr Nebojša Šarkić, prof. dr Zlatko Stefanović, prof. dr Ilija Babić, prof. dr Bogoljub Milosavljević, Mirjana Rašić (sudija Ustavnog suda Srbije u penziji), Ljubomir Popović (sudija Ustavnog suda Srbije u penziji), Miloš Milošević, advokat, prof. dr Slađana Jovanović, prof. dr Dijana Marković - Bajalović, mr Bojan Stanivuk i drugi istaknuti stručnjaci iz oblasti prava.

Sledeći Seminar održaće se počev od februara 2015. godine. Cena Seminara je 45.000 dinara (sa PDV-om), uz mogućnost plaćanja u tri jednake mesečne rate, a plaćanje se vrši na račune Fakulteta: 160 – 322641 -19 i 105-4939-53
Za polaznike kursa za pripremu pravosudnog ispita koji su okončali osnovne četvorogodišnje studije na Pravnom fakultetu Univerziteta UNION u Beogradu, utvrđuje se naknada za pohađanje kursa u iznosu od 40.000 RSD.
Za polaznike kursa za pripremu pravosudnog ispita koji su upisali ili okončali master ili specijalističke akademske studije na Pravnom fakultetu Univerziteta UNION u Beogradu, utvrđuje se naknada za pohađanje kursa u iznosu od 10.000 RSD.

Prijavni list

Raspored predavanja