Pravni zapisi br. 1/2012 – e-izdanje

Postovana koleginice / Postovani kolega,

zadovoljstvo nam je da Vas obavestimo da je na internet stranici casopisa Pravnog fakulteta Univerziteta Union u Beogradu „Pravni zapisi“ dostupan novi broj.

Broj 1/2012 dostupan je na linku: http://www.pravnifakultet.rs/pravni-zapisi/7-about/737-pravni-zapisi-12012.html

SADRŽAJ

ČLANCI
Bogoljub Milosavljević, Načelo podele vlasti u Ustavu i ustavnoj praksi Republike Srbije
Dušan Vranjanac, Odnos zakonskog i precedentnog prava u Engleskoj – neka pitanja
Jelena Volić-Hellbusch, Sudstvo u Trećem rajhu
Rodoljub Šabić, Zaštita prava na slobodan pristup informacijama prema Zakonu o slobodnom pristupu informacijama od javnog značaja
Vladimir V. Vodinelić, Novinarski kodeksi i pravo medija u Srbiji: nedovoljno samodefinisanje

PRAVNE AKTUELNOSTI
Zoran Ivošević, Pravni položaj javnih funkcionera
Slobodan Vukadinović, Sistematika građanskog prava profesora Vodinelića

PRILOZI
Gorаn Đorđević, Diskurs o komandnoj odgovornosti – odgovornost za dela pre sticanja statusa nadređenog
Luka Breneselović, Crtica o infinitivu i analitičkoj konstrukciji u jeziku naših zakona – povodom opravdane kritike profesorke V. Rakić-Vodinelić

PRAVNA PRAKSA
Vida Petrović-Škero, Dužina postupka kao uzrok nastanka štete

STUDENTSKI RADOVI
Dušanka Komnenić, Arhuska konvencija – novi pristup zaštiti životne sredine
Živorad Rašević, Javno pravobranilaštvo između pravosuđa i državne uprave
Danilo Stevandić, Izvršne uredbe predsednika Sjedinjenih Američkih Država

BIBLIOGRAFIJA
Pravna bibliografija – Srbija 2011, priredila Ljiljana Prljinčević

Ranije objavljeni brojevi ,,Pravnih zapisa” su dostupni u elektronskom obliku na linku: http://www.pravnifakultet.rs/pravni-zapisi.html

Časopis se sastoji iz sledećih rubrika: članci, pravne aktuelnosti, prilozi, pravna praksa, prikazi, studentski radovi i bibliografija.

Priloge za naredni broj casopisa Pravni zapisi mozete dostaviti do 20. oktobra 2012. godine sekretarima Redakcije na e-mail adrese: slobodan.vukadinovic@pravnifakultet.rs i Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli. .

Datum poslednje izmene sreda, 11 jul 2012 09:58

Poseta studenata Kazneno popravnom zavodu u Požarevcu - Zabeli

zabela1

zabela2

Pravni fakultet Univerziteta Union je domacin evropske runde takmicenja iz Svemirskog prava koje se odrzava od 01.do 05. juna 2015. godine

ECSL European Centre for Space Law

Pravni fakultet Univerziteta UNION ove godine ce od 01. do 05. juna biti domacin jednog od najuglednijih me?unarodnih moot court takmicenja. Rec je o takmicenju studenata u simulaciji suđenja iz oblasti svemirskog prava.Manfred Lachs Space Law Moot Court Competition je jedno od najprestiznijih svetskih moot court takmicenja koje se vec 22 godine odrzava na cetiri kontinenta sveta (Evropa, Severna Amerika, Afrika i Azija).

Vise informacija o samom takmicenju mozete dobiti na Link

Ekipa studenata naseg fakulteta je po prvi put ucestvovala na ovom renomiranom takmicenju 2014. godine i, uprkos cinjenici da su se takmicili sa daleko iskusnijim kolegama iz Evrope, nasi studenti su se iz Vroclava (Poljska) vratili sa sjajnim rezultatima.

Zbog njihovog velikog interesovanja za ovu oblast prava i velike posvecenosti takmicenju, Evropski centar za svemirsko pravo odlucio je da domacin ovogodisnje evropske runde takmicenja po prvi put bude Srbija i to Pravni fakultet Univerziteta UNION iz Beograda.

Ocekuje se dolazak 18 timova iz cele Evrope kao i me?unarodnih sudija, strucnjaka iz oblasti svemirskog prava koji ce tih pet dana biti gosti naseg grada i ovog fakulteta. Finalne i polufinalne runde ce se odrzati u svecanoj sali Skupstine Republike Srbije. Pobednici evropske runde bice ucesnici svetskog finala koje se u oktobru odrzava u Jerusalimu, Izrael.

Paragraf baner

Baner E glasnik