PočetnaStudentiObaveštenjaOpšta

Saradnik za rad na slučajevima pred Međunarodnim krivičnim tribunalom za bivšu Jugoslaviju

Obaveštavaju se studenti da gospodin Peter Robinson, advokat iz SAD, traži saradnike za rad na slučajevima pred Međunarodnim krivičnim tribunalom za bivšu Jugoslaviju. Saradnja će obuhvatati prikupljanje, prevod i analizu različitih dokumenata u Srbiji.

Zainteresovani studenti i studentkinje trebalo bi da se prijave kod doc.dr Maria Reljanovića do 10. septembra 2012. godine, kontakt adresa: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli. .

Uslov za prijavu je položen predmet Krivično pravo, kao i odlično poznavanje engleskog jezika.

Datum poslednje izmene ponedeljak, 27 avgust 2012 15:14

Vojin slika by A. Anđić

Foto: A. Anđić

In memoriam

Vojin Dimitrijević

(1932 - 2012)

U znak sećanja na našeg profesora
Vojina Dimitrijevića, objavljujemo njegov
govor sa svečanog otvaranja akademske
godine 2011/2012.

Vojin Dimitrijević - Zašto studirati pravo?

Neka reči profesora Dimitrijevića budu
i posebna dobrodošlica našim novim
studentima i podsećanje starim na
vrednosti za koje se neprestano valja boriti.

violeta

Profesorka Violeta Beširević

učestvovala je na međunarodnoj konferenicji "Espace public européen : historiographie et méthode" , održanoj na Univerzitetu Pariz-Sorbona, 9-10 oktobra 2014, sa izlaganjem na temu “Legal Norms and Lawyers' Roles in European Public Space Making: Assessing Integration By Adjudication”.

Konferencija je bila posvećena stvaranju evropskog javnog prostora kao preduslovu za smanjenje demokratskog deficita u Evropskoj uniji i dalje jačanje evropskih integracija.

Program konferencije možete preuzeti ovde

Paragraf baner

Baner E glasnik